Wieńce pogrzebowe

Wyświetlanie 1–16 z 22 wyników

Pogrzeb jest trudnym czasem dla każdej rodziny i bliskich osoby zmarłej. Z tego też powodu wszelkie elementy związane z ceremonią pogrzebową są zlecane firmom zewnętrznym, które się w tym specjalizują. Nie inaczej jest też z ozdobami florystycznymi – kwiaciarnia Flori Studio w Poznaniu w swojej ofercie posiada wieńce pogrzebowe, wianki, wiązanki i wiele więcej. Dzięki bogatej kolekcji kwiatów jesteśmy w stanie stworzyć idealny wieniec pogrzebowy, który będzie towarzyszył zmarłemu w jego ostatniej drodze.

Jakie kwiaty wybrać na wieniec pogrzebowy?
Dobranie kwiatów na daną uroczystość nie powinna być lekkomyślna. Każda uroczystość – ślub, urodziny, pogrzeb – posiada odrębne wymagania odnośnie bukietów czy wiązanek. Różne gatunki kwiatów symbolizują konkretne emocje, dlatego tak ważne jest, aby ich wybór był odpowiedni.
W Polsce symbolem smutku, żalu, rozpaczy, śmierci i wieczności są chryzantemy, dlatego ich obecność na polskich cmentarzach nie powinna nikogo dziwić. Często się widzi w formie bukietów, aniżeli wiązanek, ale to nie znaczy, że nie mogą być ich częścią. Wiązanki pogrzebowe zwykle składają się z mieczyków i goździków. Goździki są symbolem miłości, a mieczyki szczerości i moralności, które oddają charakter zmarłego.

Wieńce pogrzebowe z Poznania na zamówienie
W naszej kwiaciarni znajdą Państwo szeroki wybór kwiatów składających się na wieńce pogrzebowe. Oprócz wyżej wspomnianych goździków i mieczyków, posiadamy także uniwersalne na każdą okazję róże, w kolorach od czerwonego, przez kremowy, po sam biel. Oferujemy również piękne lilie, gerbery oraz tulipany, anturium i kalie.
Wiemy, jak ważna dla rodziny i bliskich zmarłego jest jego ostatnia droga, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby każde stworzone przez nas wieńce pogrzebowe oddały jego należyty hołd i szacunek. Kwiaty, które znajdują się w naszej ofercie pochodzą od najlepszych dostawców, a ich bogaty, wielogatunkowy wybór pozwala nam na utworzenie wieńca niepowtarzalnego i wyjątkowego – czyli takiego, jakim był zmarły.
Wieńce pogrzebowe to nie wszystko, co oferujemy na ceremonie. Specjalizujemy się również w dekoracjach pomnikowych, wiązankach na trumnę oraz dekoracjach na urny.
Układając wieniec pogrzebowy dbamy o najmniejszy jego szczegół. Wszelkie ozdoby, formacje kwiatowe i szarfy są tworzone zgodnie z oczekiwaniami klienta. Wykonujemy wieńce pogrzebowe na zamówienie, na terenie miasta Poznań i jego okolicach. Zachęcamy do przejrzenia naszej oferty i skontaktowania się z nami w celu omówienia szczegółów.